Otwarty Turniej Badmintona SIGMABAD
14-15.02.2026

W dniach 14-15 lutego2026 roku w hali TEHO SPORT w Trzebownisku odbył się drugi Otwarty Turniej Badmintona SIGMABAD. W sobotę do sportowej rywalizacji stanęli najmłodsi – dzieci i młodzież. Następnego dnia w niedzielę turniej rozegrali dorośli amatorzy badmintona.   W sportowej atmosferze i przy dużym zaangażowaniu zawodników rozegrano 148 emocjonujących meczy w 11 kategoriach. Na kortach rywalizowało łącznie 58 zawodników – zarówno doświadczeni gracze, jak i amatorzy stawiający pierwsze kroki w badmintonowych zmaganiach.

Zawody przebiegały w duchu zdrowej rywalizacji, z licznymi zwrotami akcji i zaciętymi końcówkami setów. Nie zabrakło także sportowej pasji, uśmiechu i pozytywnej energii, które zawsze towarzyszą turniejom SIGMABAD.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez:

VICTOR – POLSKA Cezary Gutowski

TEHO SPORT

HatiThai Holistic Spa

ASSISTA Broker Ubezpieczeniowy

RIKI TRANS 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za sportową postawę, rywalizację w duchu fair play i wspaniałą atmosferę.

Gratulujemy zwycięzcom i już dziś zapraszamy na kolejne edycje turnieju SIGMABAD – do zobaczenia na korcie!


wyniki rywalizacji

Wyniki rywalizacji:

BS U-13

  1. Bartosz Dziedzic
  2. Piotr Dec
  3. Tymoteusz Kasica / Piotr Trzeciak

BS U-15

  1. Franciszek Trzeciak 
  2. Szymon Przytuła 
  3. Dominik Dziedzic / Dawid Pretorius

GS U-15

  1. Milena Bator
  2. Zuzanna Knap
  3. Maja Bujnik / Magdalena Lubas

XD U-15

  1. Franciszek Trzeciak, Maja Bujnik
  2. Szymon Przytuła, Zuzanna Knap
  3. Sebastian Bielec, Milena Bator
  4. Dominik Dziedzic, Magdalena Lubas

GS U-17

  1. Nikola Grelak
  2. Blanka Sidor
  3. Alicja Stasiła / Eliza Płoch

MS OPEN

  1. Paweł Kopański
  2. Grzegorz Mac
  3. Adrian Kowal / Piotr Świech

MS A

  1. Paweł Kopański
  2. Adrian Kowal
  3. Piotr Świech / Grzegorz Mac

MS B

  1. Franciszek Trzeciak
  2. Jakub Niezgoda
  3. Wiesław Kawalec / Przemysław Dziągwa

MS C

  1. Filip Czechowski 
  2. Marlena Motowidło
  3. Adrian Motowidło / Magdalena Drak

WS C

  1. Ewa Ciszkowicz
  2. Dorota Rychlik
  3. Anita Czuchry / Alicja Stasiła

XD C

  1. Justyna Borczyńska, Sebastian Kot
  2. Dorota Rychlik, Dariusz Cieżki
  3. Adrian Motowidło, Marlena Motowidło/ Franciszek Trzeciak, Eliza Płoch



Międzynarodowy Krajowy Turniej Badmintona Zamość 29-30.12.2025

Koniec roku 2025 przyniósł świetne wyniki Franka w Zamościu, gdzie w jego kategorii U-15 rywalizowało ze sobą 24 zawodników. Po bardzo dobrym występie Franciszek stanął na podium we wszystkich 3 grach:

1 miejsce – gra podwójna z Antonim Miotłą ( KS Górnik Łęczna SA)

3 miejsce – gra pojedyncza

3 miejsce – gra mieszana z Mają Łuczką ( UKS Kiko Zamość)

Wielkie Gratulacje dla wszystkich zwycięzców!!!


Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików
4–7 grudnia 2025 Strzelce Opolskie

W dniach 4–7 grudnia 2025 r. w Strzelcach Opolskich odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w Badmintonie. W turnieju głównym wystąpił nasz zawodnik Franciszek Trzeciak, który dzięki systematycznej pracy zakwalifikował się do rywalizacji w grze pojedynczej i podwójnej (w parze z Erykiem Ładziakiem z klubu POWERBAD).

Franciszek rozegrał trzy mecze grupowe.

więcej

Mecz z Borysem Kowalczykiem po znakomitym, bardzo wyrównanym pierwszym secie przegrał 29:30 i 13:21.

W meczu z Nikodemem Kowalskim wygrał pierwszego seta 21:19, ale rywal odwrócił losy spotkania (21:19, 10:21, 13:21).

W starciu z późniejszym brązowym medalistą Kacprem Koszem musiał uznać jego wyższość (6:21, 12:21).

W deblu Franciszek i Eryk zmierzyli się z duetem Mikołaj Nogalski / Emilian Zaręba. Po dobrym meczu wynik zatrzymał się na 16:21 i 15:21 dla przeciwników.

Udział w mistrzostwach był dla Franciszka zasłużoną nagrodą za ciężką pracę oraz szansą na rywalizację z najlepszymi zawodnikami w Polsce. Zdobyte doświadczenie i sportowe wyzwania z pewnością będą dla niego silną motywacją do dalszego rozwoju i walki o kolejne sukcesy.

Otwarty Turniej Badmintona o Mistrzostwo Rzeszowa 2025

W dniu 22 listopada 2025 r. nasi zawodnicy wzięli udział w Otwartym Turnieju Badmintona o mistrzostwo Rzeszowa. Na starcie stanęło 6 reprezentantów klubu SIGMABAD  Maja, Zuzia, Eliza, Alicja, Zosia i Piotrek, dla których był to w większości debiut w tak wymagających zawodach. Wszyscy podjęli wyzwanie a niektórzy zmierzyli się z doświadczonymi graczami i zawodniczkami notowanymi w rankingu PZBad, którzy mają już na swoim koncie wiele turniejowych występów – tym większe brawa należą się naszym sportowcom za odwagę i determinację!

Najwięcej radości sprawili nam nasi najmłodsi milusińscy, Zosia i Piotrek, którzy świetnie zaprezentowali się w kategorii klas 1–2.

Zosia zajęła 1. miejsce

Piotrek wywalczył 2. miejsce

Jesteśmy z Was ogromnie dumni!

Dla całej naszej szóstki był to cenny sprawdzian umiejętności, a także solidna dawka motywacji do dalszej pracy na treningach. Każdy z Was zrobił dziś krok naprzód – i to jest największe zwycięstwo.

Wszystkim naszym turniejowym debiutantom serdecznie gratulujemy odwagi i życzymy sukcesów na kolejnych zawodach!

Brawo SIGMABAD!


Otwarty Turniej Badmintona SIGMABAD
08.11.2025

W sobotę, 8 listopada 2025 roku, w hali TEHO SPORT w Trzebownisku odbył się pierwszy Otwarty Turniej Badmintona SIGMABAD. W sportowej atmosferze i przy dużym zaangażowaniu zawodników rozegrano 103 emocjonujące mecze w 8 kategoriach. Na parkiecie rywalizowało łącznie 45 zawodników – zarówno doświadczeni gracze, jak i amatorzy stawiający pierwsze kroki w badmintonowych zmaganiach.

Zawody przebiegały w duchu zdrowej rywalizacji, z licznymi zwrotami akcji i zaciętymi końcówkami setów. Nie zabrakło także sportowej pasji, uśmiechu i pozytywnej energii, które zawsze towarzyszą turniejom SIGMABAD.

wyniki rywalizacji

Wyniki rywalizacji:

MS OPEN

  1. Paweł Mróz
  2. Grzegorz Mac
  3. Krzysztof Kołodziej

GRY PODWÓJNE OPEN

  1. Bartosz Dziedzic / Paweł Mróz
  2. Jakub Gerczak / Marcin Kowalik
  3. Justyna Borczyńska / Jagoda Jędryka

MS AMATOR A

  1. Grzegorz Mac
  2. Szymon Bierzyński
  3. Franciszek Trzeciak / Krzysztof Kołodziej

MS AMATOR B

  1. Franciszek Trzeciak
  2. Jakub Niezgoda
  3. Sebastian Kot / Filip Czechowski

MD AMATOR B

  1. Jakub Niezgoda / Jacek Stańczyk
  2. Franciszek Trzeciak / Antonii Stańczyk
  3. Przemysław Dziągwa / Sebastian Kot

WS AMATOR C

  1. Dorota Rychlik
  2. Alicja Stasiła
  3. Eliza Płoch / Zuzanna Knap

WD AMATOR C

  1. Dorota Rychlik / Justyna Szubart
  2. Eliza Płoch / Alicja Stasiła
  3. Maja Bujnik / Zuzanna Knap

MS AMATOR C

  1. Jakub Niezgoda
  2. Tomasz Bardel
  3. Sergi Sadoviak / Przemysław Dziągwa

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz  nagrody rzeczowe, ufundowane przez:

Marcin Rodkiewicz

Krzysztof Płoch

Konrad Płoch

Hati Thai Holistic Spa

ASSISTA Broker Ubezpieczeniowy

Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Trzeciak

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za sportową postawę, rywalizację w duchu fair play i wspaniałą atmosferę.

Gratulujemy zwycięzcom i już dziś zapraszamy na kolejne edycje turnieju SIGMABAD – do zobaczenia na korcie!

Jurajski Festiwal Badmintona 
Olsztyn Jurajski 25-26.10.2025

W miniony weekend odbył się trzeci już Jurajski Festiwal Badmintona!

W turnieju rozgrywanym w 5 kategoriach wiekowych wzięło udział aż 148 zawodników z całej Polski.

W kategorii U-15 nasz zawodnik Franciszek Trzeciak rozegrał trzy bardzo dobre mecze w fazie grupowej, odnosząc 2 zwycięstwa, jednak tym razem nie udało się awansować do etapu pucharowego.

więcej

W grze mieszanej, razem z Natalia Roehrich (BKS SET Mazańcowice), para zanotowała jedno zwycięstwo, które niestety nie wystarczyło do awansu do fazy pucharowej turnieju.

W grze podwójnej, wspólnie z Szymonem Śramą ( OTB Lotka Ostrów Wkp. ), chłopcy walczyli ambitnie, ale tym razem również bez awansu do kolejnego etapu. Gratulacje dla Franka za sportową postawę, wolę walki i cenne doświadczenie turniejowe! Każdy mecz to krok naprzód!


Warszawski Festiwal Badmintona
26-28.09.2025

XXII Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona (U-15 i U-19)
26–28 września 2025 r.

W dniach 26–28 września 2025 roku w Warszawie odbył się XXII Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona, który jak co roku przyciągnął czołowych młodych zawodników z całej Polski oraz reprezentantów kilku krajów europejskich. W turnieju wzięło udział łącznie 222 zawodników, w tym 137 w kategorii Młodzik (U-15), spośród których 6 uczestników stanowili obcokrajowcy.

Z naszego klubu wystąpił Franciszek Trzeciak, który rywalizował w kategorii U-15 zarówno w grze pojedynczej, jak i mieszanej.

więcej

W fazie grupowej singla Franciszek trafił do wymagającej grupy, w której już na samym początku przyszło mu zmierzyć się ze zwycięzcą całego turnieju – Danielem Tankevicem. Pomimo ambitnej postawy, Franek musiał uznać wyższość znacznie bardziej doświadczonego przeciwnika, przegrywając 3:21 i 7:21.

Drugi pojedynek grupowy przyniósł znacznie więcej emocji. Zawodnik naszego klubu stoczył wyrównany, trzysetowy bój z Filipem Karbowniczkiem ( UKS Bliza Władysławowo ). Po zaciętym meczu Franciszek uległ rywalowi 9:21, 21:16, 16:21, pokazując jednak dużą determinację.

W grze mieszanej Franciszek wystąpił w parze z Natalią Szablewską ( KS Badminton Gdańsk ). Duet spisał się bardzo dobrze, pokonując w pierwszej rundzie parę Bartłomiej Dobosz / Maja Maścibroda ( UKS Kiko Zamość ) w dwóch setach 21:19 i 21:16. W kolejnym meczu natrafili jednak na późniejszych ćwierćfinalistów – Martynę Stelmaszczyk i Mateusza Szydłowskiego ( BKS Kolejorz Częstochowa ), z którymi przegrali 13:21 i 14:21.

Udział Franciszka w turnieju można uznać za cenny krok w sportowym rozwoju – rywalizacja z zawodnikami z czołówki krajowej i międzynarodowej pozwoliła zdobyć bezcenne doświadczenie oraz motywację do dalszej pracy nad techniką i taktyką gry.

XXII Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona po raz kolejny potwierdził swoją rangę jednego z najważniejszych wydarzeń młodzieżowego badmintona w Polsce, łącząc sportową rywalizację z doskonałą atmosferą i organizacją na najwyższym poziomie. 

Krajowy Turniej Badmintona Pabianice 20-21.09.2025

W dniach 20–21 września 2025 roku  Pabianice stały się areną zmagań młodych badmintonistów z całego kraju. Hala sportowa wypełniła się emocjami, gwarem kibiców i dźwiękiem uderzanych lotek. Do rywalizacji w kategorii Młodzik U-15  stanęło aż 100 zawodników –  55 chłopców i 45 dziewcząt.

więcej

Każdy z uczestników miał możliwość sprawdzenia się w aż trzech konkurencjach: grach singlowych, podwójnych oraz mikście. Dzięki temu turniej był nie tylko sprawdzianem umiejętności indywidualnych, ale także współpracy i zgrania w parze.

Wśród zawodników znalazł się również nasz reprezentant – Franciszek Trzeciak, który podjął się wyzwania i wystartował we wszystkich rodzajach gier. Jego mecze wzbudziły duże zainteresowanie. W singlu popisał się niezwykłą determinacją, w deblu pokazał dobrą współpracę z partnerem, a w mikście imponował odwagą i szybkością reakcji.

Choć poziom zawodów okazał się bardzo wysoki i wyrównany, Franciszkowi zabrakło zaledwie kilku punktów, by awansować do fazy pucharowej. Było naprawdę blisko – mecze rozgrywane były punkt za punkt, a emocje sięgały zenitu.

Mimo braku awansu do dalszej części rywalizacji, sam udział w turnieju był dla Franciszka niezwykle cennym doświadczeniem. Każdy rozegrany set to lekcja, która zaprocentuje w przyszłości. Zebrane doświadczenie i obycie w trudnych meczach mogą stać się kluczem do kolejnych, bardziej spektakularnych sukcesów.

Kibice, trenerzy i koledzy z drużyny z dumą patrzyli na jego występ, a wszyscy zgodnie podkreślają, że najlepsze jeszcze przed nim. Już dziś trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na kolejne starty Franciszka – wierząc, że przyniosą one satysfakcję, radość i upragnione zwycięstwa.

Krajowy Turniej Badmintona Zamość 13.09.2025

W sobotę, 13 września 2025 roku, w Zamościu odbył się krajowy turniej badmintona w kategoriach  U-15 Młodzik oraz U-19 Junior . Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z wielu klubów. W kategorii U-15 Młodzik udział wzięło 21 graczy, wśród nich reprezentant naszego klubu –  Franciszek Trzeciak. Franek zaprezentował się znakomicie, sięgając po dwa brązowe medale

więcej
  • 3. miejsce w grze pojedynczej,
  • 3. miejsce w grze podwójnej, w parze z Dawidem Bukowińskim.

To świetny wynik, który potwierdza systematyczną pracę i rosnącą formę naszego zawodnika. Gratulujemy Franciszkowi oraz jego partnerowi deblowemu zdobytych miejsc na podium i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych turniejach!