TRENINGI BADMINTONA 

zapraszamy na treningi badmintona dla dorosłych amatorów

Dołącz do naszej grupy treningowej badmintona dla dorosłych! 

Chcesz się ruszyć po pracy, odstresować i przy okazji świetnie bawić? Trening badminton to idealne połączenie ruchu, rywalizacji i śmiechu – niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania!

szczegóły znajdziesz tutaj
  • Trenujemy 2 razy w tygodniu po 1,5 godziny.
  • Treningi prowadzone przez doświadczonego trenera,
  • Ćwiczenia dopasowane do poziomu uczestników,
  • Doskonała forma aktywności dla poprawy kondycji i koordynacji,
  • Grupa maksymalnie 12 osobowa
  • Świetna atmosfera

Kiedy i gdzie:

Trenujemy na hali sportowej TEHO SPORT w Trzebownisku k/Rzeszowa. Hala klimatyzowana, wyposażona w bezpieczne i profesjonalne podłoże. 

Jak się zapisać:
Napisz do nas na badminton@sigmabad.pl lub zadzwoń 696-017-888. Możesz także wypełnić
  formularz zgłoszeniowy .

Liczba miejsc ograniczona!

YONEX Czech Youth International Praga 2026

Piotr Trzeciak i Franciszek Trzeciak na prestiżowym YONEX Czech Youth International 2026.

YONEX Czech Youth International to jeden z największych i najmocniej obsadzonych turniejów młodzieżowych w Europie. Tegoroczna edycja zgromadziła w Pradze ponad 400 zawodników z kilkudziesięciu krajów, wśród których nie zabrakło mistrzów narodowych, członków kadr narodowych oraz czołowych graczy europejskich rankingów młodzieżowych. Turniej był również jednym z etapów kwalifikacji do Mistrzostw Europy U-15, które odbędą się w Norwegii 8-11 października 2026r.

Franciszek Trzeciak wśród najlepszych zawodników Europy U-15.

Już samo zakwalifikowanie się Franciszka do turnieju tej rangi był dużym osiągnięciem. Kategoria U-15 podczas YONEX Czech Youth International należała do najmocniej obsadzonych w Europie, a wśród uczestników znaleźli się zawodnicy reprezentacji narodowych, w tym Polski, reprezentujący swoje kraje na najważniejszych imprezach międzynarodowych.

Losowanie nie było dla Franka łaskawe. W fazie grupowej trafił na mistrza Czech Vojtecha Simę ( 21:10; 21:14) oraz reprezentanta kadry narodowej Niemiec Rana Medharametlę (21:14; 21:18). Mimo bardzo wymagających przeciwników Franciszek zaprezentował ambitną i ofensywną grę, szczególnie w spotkaniu z Niemcem, w którym do końca walczył o korzystny rezultat.

Bardzo dobrze Franciszek zaprezentował się również w grze podwójnej. W parze z Emilem Helbingiem ze ŚKBad Harcownik Warszawa chłopcy pokonali w pierwszej rundzie turecki duet Omer Burak Coben / Mehtep Talip Ors. 22:20, 22:11, awansując do kolejnej fazy turnieju.

W 1/32 polski debel zmierzył się z parą Patricki Christensen/Tristan Norgaard Riis z Danii. Jak się później okazało, była to czołówka Europejska i najlepsi zawodnicy turnieju, którzy sięgnęli po końcowe zwycięstwo. Franciszek i Emil zakończyli rywalizację właśnie na późniejszych triumfatorach zawodów (21:5; 21:12 ).



więcej

Pierwsze międzynarodowe zwycięstwo Piotra w kategorii U-9.

Piotr Trzeciak wystąpił w dwóch kategoriach wiekowych – U-9 oraz U-11. W grze pojedynczej U-9 odniósł swoje pierwsze zwycięstwo na międzynarodowej arenie, pokonując reprezentanta Czech Michaela Nemastę 21:12, 22:20. Szczególnie emocjonujący był drugi set, w którym zachował koncentrację w decydujących momentach i przypieczętował wygraną. W grupie Piotrek zmierzył się także z drugim zawodnikiem z Czech oraz z zawodnikiem z Brazylii, co świadczy o bardzo wysokim poziomie tego turnieju.

W kategorii U-11 Piotr rywalizował ze starszymi zawodnikami z Czech i Turcji, pokazując dużą odwagę i sportowy charakter. Wystąpił również w grze podwójnej, tworząc międzynarodowy debel z Danielem Ditrich’em z Czech.

Start w YONEX Czech Youth International 2026 był dla obu zawodników okazją do rywalizacji na jednym z najważniejszych europejskich turniejów młodzieżowych. Piotr zapisał na swoim koncie pierwsze międzynarodowe zwycięstwo, a Franciszek znalazł się w gronie zawodników rywalizując z mistrzami krajów, reprezentantami kadr narodowych oraz późniejszymi zwycięzcami turnieju.


Otwarty Turniej Badmintona SIGMABAD
16-17.05.2026

Za nami 3 edycja Otwartego Turnieju Badmintona SIGMABAD. W dniach 16-17 maja 2026 roku hala TEHO SPORT w Trzebownisku znów przywitała sympatyków badmintona. W sobotę do sportowej rywalizacji stanęli najmłodsi – dzieci i młodzież. Następnego dnia w niedzielę turniej rozegrali dorośli amatorzy badmintona.   W sportowej atmosferze i przy dużym zaangażowaniu zawodników rozegrano ponad 100 emocjonujących meczy. Na kortach rywalizowało łącznie 39 zawodników – zarówno doświadczeni gracze, jak i amatorzy stawiający pierwsze kroki w badmintonowych zmaganiach.

Zawody przebiegały w duchu zdrowej rywalizacji, z licznymi zwrotami akcji i zaciętymi końcówkami setów. Nie zabrakło także sportowej pasji, uśmiechu i pozytywnej energii, które zawsze towarzyszą turniejom SIGMABAD.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez:

HatiThai  

VICTOR – POLSKA Cezary Gutowski

TEHO SPORT 

ASSISTA Broker Ubezpieczeniowy

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za sportową postawę, rywalizację w duchu fair play i wspaniałą atmosferę.

Gratulujemy zwycięzcom i już dziś zapraszamy na kolejne edycje turnieju SIGMABAD – do zobaczenia na korcie!


WYNIKI RYWALIZACJI ZNAJDZIECIE TUTAJ


Krajowy Turniej Badmintona
Warsaw Open 09.05.2026

W dniu 9 maja 2026 roku na hali Hala LAVO w Józefosławiu odbył się Krajowy Turniej Badmintona Juniorów, Młodzików i Żaków Warsaw Open.

W zawodach wzięli udział reprezentanci SIGMABAD: Franciszek, Piotrek oraz najmłodsza zawodniczka klubu – Alicja.

Franciszek zaprezentował bardzo dobrą formę w grze pojedynczej, docierając aż do ćwierćfinału. Tam stoczył niezwykle wyrównany pojedynek, który zakończył się minimalną porażką 14:16, 15:13. W grze podwójnej, występując w parze z Emil Helbing z ŚKBad Harcownik Warszawa, chłopcy pokazali świetną dyspozycję i pewnie awansowali do finału turnieju. W decydującym meczu, po emocjonującym trzysetowym starciu, musieli jednak uznać wyższość rywali, kończąc zawody na bardzo wysokim drugim miejscu.

Piotrek rywalizował w kategorii żaków U-11, czyli wyższej niż jego obecna grupa wiekowa. Pomimo tego wyzwania spisał się znakomicie – odniósł dwa zwycięstwa oraz rozegrał trzy bardzo wyrównane spotkania, które ostatecznie zakończyły się minimalnymi porażkami. Taki bilans pozwolił mu zająć 4. miejsce w turnieju.

Najmłodsza z reprezentantów SIGMABAD, Alicja, pokazała ogromny charakter. Mimo że była najmłodszą uczestniczką zawodów, bez żadnych obaw wychodziła na kort, by rywalizować ze starszymi zawodniczkami w kategorii U-11. Jej postawa była dowodem niezwykłej odwagi i determinacji – cech kluczowych w dalszym rozwoju sportowym.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników oraz zaangażowania. Życzymy powodzenia w kolejnych turniejach, które już wkrótce przed nami!

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 25.04.2026

W dniu 25 kwietnia 2026r. Ropczycach rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie, które zgromadziły najlepszych młodych zawodników z województwa małopolskiego i podkarpackiego. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i dostarczył wielu emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom.

Bardzo udany występ zaliczył reprezentant naszego klubu SIGMABAD – Franciszek Trzeciak, który dwukrotnie stanął na podium, zdobywając dwa brązowe medale dla województwa podkarpackiego.

W rywalizacji singlowej Trzeciak zaprezentował solidną formę, pewnie przechodząc przez kolejne rundy turnieju. Dopiero w półfinale musiał uznać wyższość rywala, kończąc zmagania na trzecim miejscu i sięgając po brązowy medal. Podobnie zaprezentował się w grze podwójnej, gdzie wystąpił w parze z Jakubem Babiarzem z UKS TKKF SPRINT. Duet pokazał bardzo dobrą współpracę i skuteczną grę, co pozwoliło na dotarcie do półfinału. Po zaciętym meczu zakończyli rywalizację również na trzecim miejscu, zdobywając drugi brązowy medal.

Dwa medale to duży sukces zarówno dla Franciszka, jak i klubu SIGMABAD oraz całego Podkarpacia. Jego postawa potwierdza rosnący potencjał młodych badmintonistów z regionu i daje nadzieję na kolejne dobre wyniki w przyszłości.

Gratulujemy!!!

Brawo SIGMABAD!


Wojewódzki Turniej Badmintona SHUTTLE TIME 
Zarzecze 18.04.2026

W dniu 18 kwietnia 2025 roku w Zarzeczu odbył się Wojewódzki Turniej Badmintona Shuttle Time, w którym nie mogło zabraknąć reprezentacji SIGMABAD.

Nasi zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach: chłopców klas 1–2 oraz dziewcząt klas 1–2, 5–6 i 7–8.

Szczególne brawa należą się Alicji, która zaliczyła swój turniejowy debiut. Mimo zaledwie 5 lat wykazała się ogromną determinacją i walczyła o każdy punkt, pokazując wielkie sportowe serce.

Wszyscy nasi podopieczni zaprezentowali się bardzo dobrze. Choć część z nich musiała uznać wyższość rywali już na wcześniejszych etapach rozgrywek, każdy mecz był dla nich cennym doświadczeniem .

Turniej zakończyliśmy w świetnych nastrojach, wracając z medalami:

Piotruś zdobył srebrny medal w kategorii chłopców klas 1–2,

Alicja wywalczyła brązowy medal w kategorii dziewcząt klas 7–8.

Blisko podium była również Zosia , która zajęła 5. miejsce w kategorii klas 1–2, przegrywając w ćwierćfinale z późniejszą zwyciężczynią turnieju. Maja dotarła do fazy grupowej w kategorii klas 5-6, gdzie w dalszej części rywalizacji musiała uznać wyższość przyszłej złotej medalistki. Eliza i Zuzia, mimo bardzo dobrych występów i wygranych spotkań, zakończyły zmagania na etapie grupowym.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom zaangażowania, walki i sportowej postawy. Trzymamy kciuki za kolejne turnieje i jesteśmy przekonani, że SIGMABAD stworzy im jeszcze wiele okazji do dalszej rywalizacji.

Super Grand Prix Młodzików 
Sulęcin 11-12.04.2026

W dniach 11-12 kwietnia 2026r. nasz zawodnik Franciszek Trzeciak rywalizował w turnieju Super Grand Prix Młodzików w Sulęcinie, jednym z najważniejszych ogólnopolskich turniejów w tej kategorii wiekowej. Pomimo „niewielkich” problemów zdrowotnych udało się zakończyć turniej z bardzo dobrym wynikiem:

W grze podwójnej, Franciszek wspólnie z Emilem Helbingiem (ŚKBad Harcownik Warszawa) wywalczył 7. miejsce.

W grze pojedynczej Franciszek uplasował się na 19. miejscu.

Czym jest Super Grand Prix?

Turnieje Super Grand Prix organizowane są przez Polski Związek Badmintona i należą do najwyższej rangi turniejów krajowych (zaraz obok Mistrzostw Polski).

W turnieju udział wzięli najlepsi zawodnicy w kraju, także członkowie kadry narodowej U-15, Udział w tych zawodach jest ważnym elementem systemu szkolenia i rywalizacji młodzieży. To właśnie na takich turniejach zdobywa się cenne punkty do klasyfikacji krajowej, rywalizuje się z krajową czołówką, buduje doświadczenie niezbędne do dalszego rozwoju sportowego

Sam udział w turnieju tej rangi to już duże osiągnięcie, a miejsca w czołowej „20” czy „10” mają realną wartość sportową na poziomie ogólnopolskim.

Gratulacje dla Franciszka za ambitną postawę i walkę mimo przeciwności! Życzymy szybkiego powrotu do pełni zdrowia i kolejnych udanych startów

Gratulujemy!!!

Brawo SIGMABAD!


Krajowy Turniej Badmintona 
Płock 28-29.03.2026

W dniach 28–29 marca 2026 roku w Płocku odbył się Krajowy Turniej Badmintona, który zgromadził zawodników z całej Polski. Tak szeroka obsada sprawiła, że rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, a mecze dostarczyły wielu sportowych emocji.

Klub SIGBMABAD reprezentowało dwóch zawodników: Franciszek Trzeciak w kategorii U-15 Młodzik oraz Piotr Trzeciak, który rywalizował w kategoriach U-9 i U-11.

Franciszek zaprezentował się bardzo dobrze w grze pojedynczej, docierając aż do ćwierćfinału. Na tym etapie musiał uznać wyższość późniejszego zwycięzcy turnieju. Znacznie większy sukces odniósł w grze podwójnej, gdzie w parze z Emilem Helbingiem (ŚKB Harcownik Warszawa) wywalczył srebrny medal, potwierdzając swoją wysoką formę i świetną współpracę na korcie.

Znakomicie spisał się również młodszy z braci, Piotr. W kategorii U-9 okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając pierwsze miejsce i pewnie triumfując w całym turnieju. W starszej kategorii U-11 również pokazał się z bardzo dobrej strony, sięgając po trzecie miejsce, co jest dużym osiągnięciem w rywalizacji ze starszymi zawodnikami.

Występ zawodników SIGBMABAD w Płocku można uznać za bardzo udany. Zdobyte medale oraz wysokie miejsca są dowodem na systematyczny rozwój i duży potencjał młodych badmintonistów.

Gratulujemy!!!

Brawo SIGMABAD!


Skontaktuj się z Nami!

    • Phone: +48 696 017 888
    • E-mail: badminton@sigmabad.pl
    • Address: Tadeusza Boya-Żeleńskiego 15, 35-105 Rzeszów